Aventurë Movies
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pas ndodhive shkaterruese te Avengers: Infinity War, universi eshte i shkaterruar. Me ndihmen e aleateve te mbetur, Grupi i Avengers mblidhen perseri per te zhbere veprimet e Thanosit dhe per…

Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në një botë ku njerëzit mbledhin Pokemonë për beteja, një djalë shfaqet me një Pikaçu inteligjent që kërkon të bëhet detektiv.

Man of Steel

Man of Steel

Man of Steel
IMDb: N/A
N/A
N/A

Planetit Kripton i varfërohen burimet natyrore, dhe dënohet të shpërthej. Pak ditë nga përfundimi një fëmijë lind dhe është i destinuar për të ndryshuar jetën e një planeti të ri…

Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time
IMDb: N/A
N/A
N/A

Duke u birësuar nga rrugët e Nasafit nga Mbreti Sharaman i Persisë, i riu Dastan rrite midis mbretërve dhe shumë shpejt fiton vendin e tij si luftëtar i madhe dhe…

Missing Link

Missing Link

Missing Link
IMDb: N/A
N/A
N/A

Me ëndrrën për të qenë aventurieri më i madh i të tëra kohërave, sër Lionel Frost, kryen udhëtime të rrezikshme për të vërtetuar legjendat më të jashtëzakonshme të botës. Për…

Minuscule: Valley of the Lost Ants

Minuscule: Valley of the Lost Ants

Minuscule: Valley of the Lost Ants
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kur një çift të rinjsh braktisin piknikun e tyre, ndizet një luftë për ushqimet mes dy fise milingonash, fisi i milingonave të zeza dhe atyre të kuqe. Një bubureze e…

Hellboy

Hellboy

Hellboy
IMDb: N/A
N/A
N/A

Bazuar në romanin e Mike Mignola-s. Hellboi ndodhet mes dy botëve, botës së të mbinatyrshmëve dhe botës njerëzore. Beteja e tij është kundër një magjistare të lashtë, e cila është…

Speed

Speed

Speed
IMDb: N/A
N/A
N/A

Polici Jack Traven i SWAT, duhet që ndalojë një bombë brenda një autobusi të qytetit duke e mbajtur shpejtinë a autobusit afërsisht 80/km në orë, për të mos ngadalësuar më…

Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence
IMDb: N/A
N/A
N/A

Dy dekada pas cenimit të Ditës së Pavarësisë, Toka përballet me një kërcënim të ri jashtëtokësorësh. Por a do të mjaftojnë mbrojtjet hapësinore tokësore?

Oblivion

Oblivion

Oblivion
IMDb: N/A
N/A
N/A

Xhek Harper është një nga riparuesit e fundit të droneve i pozicionuar në Tokë. Pjesë e një operacioni masiv për të ekstraktuar burime jetësore pas dekadash lufte me një kërcënim…

Furious

Furious

Furious
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në shekullin e 13-të, një ushtar i cili vuan nga amnezia, betohet të hakmerret kundër ushtrisë mongoleze që i bastisi fshatin.

Checkered Ninja

Checkered Ninja

Checkered Ninja
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kur xhaxhai i tij, pas një udhëtimi në Tajlandë, i sjell dhuratë kukullën-ninxha me kuadrate, Eske zbulon se kukulla është e gjallë dhe mund ta ndihmojë atë me problemet në…

Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një vajzë pjesërisht njeri, pjesërisht robot gjendet e çaktivizuar dhe e rikthejnë ne jetë, por nuk mund të kujtoj të kaluarën e saj. Në kërkim të kujtesës ajo zbulon se…

Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

Back to the Future Part III
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pasi mësoi rreth vdekjes së doktor Braun në vitin 1885, Marti udhëton përsëri në kohë për ta shpëtuar atë. Por kur mbajtësja e karburantit në makinën e kohës shpërthen, të…

Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

Back to the Future Part II
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pas vizitës në vitin 2015, Marti Mekflaj duhet të përsërisë vizitën e tij në vitin 1955 për të parandaluar ndryshimet katastrofike në 1985… pa ndërhyrë në udhëtimin e tij të…

Back to the Future

Back to the Future

Back to the Future
IMDb: N/A
N/A
N/A

Marti MekFlai, një djalë 17 vjeçar, udhëton aksidentalisht 30 vjet mbrapa në kohë, teksa ishte duke ndihmuar shkencëtarin Emet Braun, me makinën e tij të kohës. Në të shkuarën ai…

Dumbo

Dumbo

Dumbo
IMDb: N/A
N/A
N/A

Klasiku Dambo, elefanti me veshët e mëdhenj, arrin të shpëtojë cirkun me aftësinë e tij për të fluturuar. Por bashkë me shokët e tij të vegjël, Millin dhe Xhoin, zbulojnë…

Norm of the North: King Sized Adventure

Norm of the North: King Sized Adventure

Norm of the North: King Sized Adventure
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një objekt i lashtë e i çmuar kinez është vjedhur nga një arkeolog i keq, i quajtur Dekster. Me ndihmën e miqve të tij lemingë, Normi duhet të mbajë fjalën…

xXx

xXx

xXx
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një eskpert i sporteve ekstreme, Ksander Kejxh (Vin Diesel), rekrutohet nga qeveria e SHBA-ve për të mbledhur informacion mbi një grup kriminal të quajtur Anarkia 99.

Dolphin Kick

Dolphin Kick

Dolphin Kick
IMDb: N/A
N/A
N/A

Gjatë pushimeve në një ishull tropikal, miqësia me një delfin lozonjar e ndihmon Lukun e vogël të gjejë guximin të rikthehet në ujë pas humbjes së papritur të së ëmës.

Wonder Park

Wonder Park

Wonder Park
IMDb: N/A
N/A
N/A

Xhuni është një vajzë e vogël, por me shumë fantazi. Bashkë me të ëmën, ajo ndërton një park lojërash imagjinar, bashkë me personazhet e tij. Por, ç’mund të ndodhë, nëse…

Rim of the World

Rim of the World

Rim of the World
IMDb: N/A
N/A
N/A

Katër adoleshentë trazovaç bashkojnë forcat për të shpëtuar botën kur një pushtim alienësh u ndërpret pushimet në kampin veror.

See You Yesterday

See You Yesterday

See You Yesterday
IMDb: N/A
N/A
N/A

Shokët e ngushtë Sixhej dhe Sebastian, ndërtojnë disa makina për të udhëtuar në kohë dhe i përdorin për të shpëtuar jetën e vëllait të Sixheit.

Captain Marvel

Captain Marvel

Captain Marvel
IMDb: N/A
N/A
N/A

Karol Danvers kthehet në një nga heronjtë më të mëdhenj të universit kur toka përfshihet në një betejë galaktike mes 2 racave aliene.