Documentary Movies
Rise of the Superheroes

Rise of the Superheroes

Rise of the Superheroes
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kjo është historia se si superheronjtë, nga prototipat shumë të suksesshëm të Tim Burton si Batman, Spiderman, Blade, X-Men, deri te Iron Man dhe Black Panther. Të sjellë në jetë…

Generation Iron 3

Generation Iron 3

Generation Iron 3
IMDb: N/A
N/A
N/A

Duke udhëtuar nëpër botë përfshirë Indinë, Brazilin, Kanadanë, Europën, Afrikën dhe SHBA, Gjenerata e Hekurit 3 do të intervistoj dhe do të ndjek bodybuilderët, trajnerët, ekspertët dhe fansat për të…

Dear Albania

Dear Albania

Dear Albania
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një vizitë në vendet më të bukura të atdheut tonë, Shqipëria. Dhe tregohet në gjuhën angleze, nga Eliza Dushku!

Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një vështrim i thellë mbi performancën e vitit 2018 në Koaçella të Beyoncé, parë nga këndvështrimi krijues dhe si një lëvizje kulturore.

The Legend of Cocaine Island

The Legend of Cocaine Island

The Legend of Cocaine Island
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një burrë i dëshpëruar shkon për të gjetur një thesar të fshehur që është kokainë me vlerë 2 milion dollarë.

Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një përmbledhje e shtatë sezoneve të para të serialit Game of Thrones ku dhe vetë aktorët flasin për eksperiencat dhe ndjesitë e tyre.

Becoming Zlatan

Becoming Zlatan

Becoming Zlatan
IMDb: N/A
N/A
N/A

Dokumentari i fillimit dhe kulmit të karrierës së lojtarit të famshëm të futbollit Zlatan Ibrahimoviç.

The Class of ’92

The Class of ’92

The Class of ’92
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një dokumentar kinematografik që tregon ngritjen dhe arritjet e gjashtë futbollistëve të rinj, super të talentuar të Manchester United (Dejvid Bekham, Niki But, Rajan Gigs, Pol Skols, Fil dhe Geri…

Take the Ball, Pass the Ball

Take the Ball, Pass the Ball

Take the Ball, Pass the Ball
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një dokumentar rreth ekipit më të madh të futbollit. Për katër vite shpërthyese, Barça e Pep Guardiolës prodhoi futbollin më të mirë në histori, duke fituar tifozë nga e gjithë…

Free Solo

Free Solo

Free Solo
IMDb: N/A
N/A
N/A

Alpinisti profesional i shkëmbinjve Aleks Honold vendos të bëjë ngjitjen e parë të lirë (pa pajisje, litarë dhe pa asnjë masë mbrojtjeje) prej 900 metrash në shkëmbin e famshëm vertikal,…

Javier Zanetti capitano da Buenos Aires

Javier Zanetti capitano da Buenos Aires

Javier Zanetti capitano da Buenos Aires
IMDb: N/A
N/A
N/A

Portreti modest i jetës së një njeriu normal, i aftë për sipërmarrje të jashtëzakonshme. Historia private, e jo vetëm, e futbollistit argjentinas, legjendës së Interit.

Whitney

Whitney

Whitney
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një film dokumentar që ekzaminon jetën dhe karrierën e Uitni Hjuston. Filmime të papublikuara më parë, regjistrime ekskluzive, performanca të rralla dhe intervista me njerëzit që e njihnin më mirë.

American Animals

American Animals

American Animals
IMDb: N/A
N/A
N/A

Katër çunakë ngatërrojnë jetën e tyre me një film dhe tentojnë të realizojnë një nga vjedhjet më të guximshme në historinë e Shteteve të Bashkuara.

Senna

Senna

Senna
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një film-dokumentar rreth garuesit brazilian të Formula Uno, Airton Sena, tre herë fitues i kampionatit botëror F1, përpara vdekjes së tij në moshën 34 vjeçare.

Avicii: True Stories

Avicii: True Stories

Avicii: True Stories
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia se si Avicii nisi karrierën, hapat e parë drejt suksesit, miqësitë dhe eksperiencat e krijuara gjatë rrugës por edhe vështirësitë e të qenit një artist i ri që udhëton…

Survivor’s Guide to Prison

Survivor’s Guide to Prison

Survivor’s Guide to Prison
IMDb: N/A
N/A
N/A

Sot ka më shumë mundësi të shkosh në burg në Shtetet e Bashkuara se sa kudo tjetër në botë. Pra, në rastin më fatkeq, nëse kjo gjë ndodhë me ty,…

Generation Iron 2

Generation Iron 2

Generation Iron 2
IMDb: N/A
N/A
N/A

Regjisori Vlad Yudin ndjek në industrinë e bodybuilding disa atletë të cilët me vështirësitë e tyre duan të çajnë rrugën drejt suksesit.

Our Universe 3D

Our Universe 3D

Our Universe 3D
IMDb: N/A
N/A
N/A

Njihuni me planetet dhe hënat e sistemit tonë diellor, si dhe me galaktikat përreth nesh.