Lufte Movies
Where Hands Touch

Where Hands Touch

Where Hands Touch
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në vitin 1944, një vajzë 15 vjeçare, bijë e një mamaje gjermane të bardhë dhe një babai afrikan të zi, takon një anëtar të rinisë hitleriane. Perceptimi i tmerreve që…

15 Minutes of War

15 Minutes of War

15 Minutes of War
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në shkurt të vitit 1976 në Xhibuti, merret peng një autobus shkolle në kufirin somalez. Skuadra GIGN dërgohet atje dhe pas 30 orësh tensioni, organizohet një operacion shpëtimi.

The Aftermath

The Aftermath

The Aftermath
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pas Luftës së Dytë Botërore, një kolonel britanik dhe gruaja e tij janë caktuar të jetojnë në Hamburg gjatë rindërtimit të pasluftës, por lindin tensione me gjermanin i cili zotëronte…

Gettysburg

Gettysburg

Gettysburg
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në 1863, forcat veriore dhe jugore luftojnë në betejën vendimtare të Getisburgut gjatë Luftës Civile Amerikane.

303 Squadron

303 Squadron

303 Squadron
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kjo është historia e grupit të njohur të luftëtareve, kryesisht nga Polonia, të cilët ndihmuan Anglinë gjatë Luftës së Dytë Botërore kundër sulmeve nazistë. Skuadra 303 qëlloi tre avionë Luftërash…

Transit

Transit

Transit
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një burrë duke u munduar të arratiset nga Franca e pushtuar në Nazistët e Rinj bie në dashuri me gruan e një shkrimtari të vdekur, të cilit i ka marrë…

Mumon: The Land of Stealth

Mumon: The Land of Stealth

Mumon: The Land of Stealth
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kur ninja Mumon vret një ninja tjetër në mënyrë që të kërkojë një shpërblim, pasojat janë të rënda dhe përfshijnë ushtrinë e avancuar dhe grupin e luftëtarëve…

Sniper: Special Ops

Sniper: Special Ops

Sniper: Special Ops
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një grup forcash speciale ushtarake, drejtuar nga rreshteri Vik Mosbi me një snajper ekspert, rreshterin Xheik Shandler, gjatë një misioni special dërgohen në një fshat të largët të Afganit për…

Uri: The Surgical Strike

Uri: The Surgical Strike

Uri: The Surgical Strike
IMDb: N/A
N/A
N/A

Filmi është bazuar nga ngjarjet reale të luftës në Indi. Forcat speciale të ushtrisë indiane ndërmarrin një operacion të fshehtë për t’u hakmarrë për vrasjen e ushtarëve në bazën e…

Cold War

Cold War

Cold War
IMDb: N/A
N/A
N/A

Ne vitin 1950, një drejtues muzike bie në dashuri me një këngëtare dhe përpiqet ta bind që të arratisen nga Polonia komuniste për në Francë.

Ayla: The Daughter of War

Ayla: The Daughter of War

Ayla: The Daughter of War
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia e vërtetë e rreshterit turk, Sulejmanit, i cili shpëton një vajzë të vogël jetime koreane gjatë luftës në Kore.

Overlord

Overlord

Overlord
IMDb: N/A
N/A
N/A

Më 6 qershor 1944, në ditën e zbarkimit të Forcave Aleate në Francë gjatë Luftës së Dytë Botërore, një grup ushtarësh amerikanë zbulojnë veprat e tmerrshme të gjermanëve me popullin…

Barry Lyndon

Barry Lyndon

Barry Lyndon
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një mashtrues irlandez fiton zemrën e një të veje të pasur dhe merr pozitën aristokratike të burrit të saj të vdekur në Anglinë e shekullit të 18-të.

A Private War

A Private War

A Private War
IMDb: N/A
N/A
N/A

Bazuar në një histori të vërtetë. Korrespondentja e njohur e luftës, Maria Kolvini është një grua e aftë, si për të pirë martini në shoqërinë e lartë, ashtu edhe për…

SGT. Will Gardner

SGT. Will Gardner

SGT. Will Gardner
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një veteran i trazuar i luftës së Irakut i cili po vuan të integrohet përsëri në shoqëri niset për një udhëtim përmes vendit me shpresën e ritakimit me djalin e…

300

300

300
IMDb: N/A
N/A
N/A

Bazuar në librin e Frenk Miler, filmi frymëzohet nga beteja e lavdishme e Termopilëve ku 300 spartanë dhe 700 aleatë u përballën me mbretin pers Kserksi, duke dhënë një betejë…

Sobibor

Sobibor

Sobibor
IMDb: N/A
N/A
N/A

“Sobibor” është film i bazuar në historinë e kampit të përqendrimit Sobibor gjatë luftës së dytë botërore.

Sgt. Stubby: An American Hero

Sgt. Stubby: An American Hero

Sgt. Stubby: An American Hero
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia e vërtetë e një qeni të humbur që bashkohet me të zotin e tij të ri në fushat e betejës së Luftës së Parë Botërore. Për veprimet e tij…

1917

1917

1917
IMDb: N/A
N/A
N/A

Dy të rinjve britanikë u jepet një mision i pamundur gjatë Luftës së Parë Botërore: të shpërndajnë në territorin e armikut një mesazh që do të ndalojë 1,600 njerëz nga…

The Fortress

The Fortress

The Fortress
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në 1636, Dinastia Qing sulmon Joseonin.Mbreti Injo detyrohet të tërhiqet në Fortesën malore të qytetit Namhansanseong.Ata janë të izoluar nga bota jashtë.Ndërkohë që në oborrin mbretëror ka përplasje mes ministrave…

Unknown Soldier

Unknown Soldier

Unknown Soldier
IMDb: N/A
N/A
N/A

“Ushtari i panjohur” përfaqëson sakrificën ë ushtarëve finlandez për të fituar luftën kundër Rusisë.

Pan’s Labyrinth

Pan’s Labyrinth

Pan’s Labyrinth
IMDb: N/A
N/A
N/A

Duke jetuar me njerkun tiranik në një shtëpi me nënën e saj shtatzënë, Ofelia 10-vjeçare ndihet e vetmuar, por kur ajo zbulon një labirint të prishur që ruhet nga një…

The Great Battle

The Great Battle

The Great Battle
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një film historik rreth rrethimit të kullës së Ansit dhe betejës epike tetëdhjetë e tetë ditore që Yang Manchuni dhe trupat e tij Goguryeo luftuan kundër 500,000 pushtuesve të dinastisë…

Alone We Fight

Alone We Fight

Alone We Fight
IMDb: N/A
N/A
N/A

Duke u përballur me vështirësi të mëdha, një grup i vogël por i vendosur ushtarësh amerikanë, hyn në territorin e armikut të rrezikshëm në një mision për të ndaluar një…