Muzikë Movies
Teen Spirit

Teen Spirit

Teen Spirit
IMDb: N/A
N/A
N/A

Violet është një adoleshente e ndrojtur e cila ëndërron të arratiset nga qyteti i saj i vogël për të ndjekur pasionin e saj për këngën. Me ndihmën e një mësuesi…

Her Smell

Her Smell

Her Smell
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një këngëtare rroku lufton me ngazëllim ndërsa përpiqet të rimarrë frymëzimin krijues që çoi bendin e saj në sukses.

Muslum

Muslum

Muslum
IMDb: N/A
N/A
N/A

Biografia e këngëtarit të njohur turk, Myslym Gurses, i ashtuquajtur “Myslym Baba”, jeta dhe dramat e tij.

Gully Boy

Gully Boy

Gully Boy
IMDb: N/A
N/A
N/A

Muradi, 22-vjeçari që jeton në një geto të Mumbait, është bir i një shoferi, që ka punuar shumë për ta shkolluar atë. Por, për Muradin, ka lindur tashmë një ëndërr…

Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një vështrim i thellë mbi performancën e vitit 2018 në Koaçella të Beyoncé, parë nga këndvështrimi krijues dhe si një lëvizje kulturore.

Climax

Climax

Climax
IMDb: N/A
N/A
N/A

Disa kërcimtarë francezë mblidhen në një ndërtesë të largët, bosh, për të bërë prova në një natë dimri. Festa gjatë gjithë natës shndërrohet në një makth halucinacionesh kur mësojnë se…

Center Stage : Turn It Up

Center Stage : Turn It Up

Center Stage : Turn It Up
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një balerinë e vetë-trajnuar në rrugët e Detroitit bashkë me një grup hip-hopi ekstrem dhe me ndihmën e një ish lojtari hokei të kthyer tashmë në kërcimtar, ka ende mundësinë…

Center Stage

Center Stage

Center Stage
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një grup prej 12 adoleshentësh me prejardhje të ndryshme regjistrohen në Akademinë e Baletit Amerikan në Nju Jork. Për t’u bërë balerinë, secili përballet me problemet dhe stresin e stërvitjes…

Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia e grupit legjendar rrok dhe këngëtarit Fredi Merkuri, historia që çoi në performancën e tyre të famshme në Live Aid (1985).

StreetDance 2

StreetDance 2

StreetDance 2
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pasi u poshtërua nga Grupi i kërcimit “Te pamposhturit”, kërcimtari i rrugës Ash përpiqet të mbledhë kërcimtaret me të mire nga e gjithë bota për një tjetër beteje kërcimi!

A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury
IMDb: N/A
N/A
N/A

Dy vëllezër budallenj ëndërrojnë të kenë klubin e tyre të natës ose të paktën të futen në klubin më të hatashëm dhe më ekskluziv në qytet, te Roxburi.

StreetDance 3D

StreetDance 3D

StreetDance 3D
IMDb: N/A
N/A
N/A

Për të fituar Kampionatin e Kërcimit të Rrugës, një skuadër kërcimi detyrohet të punojë me kërcimtarë baleti të Shkollës Mbretërore në shkëmbim të një vendi për prova…

A Star Is Born

A Star Is Born

A Star Is Born
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një muzikant ndihmon një këngëtare të re të bëhet e famshme, edhe pse karriera e tij fundoset përditë e më shumë për shkak të moshës dhe alkoolit.

Center Stage: On Pointe

Center Stage: On Pointe

Center Stage: On Pointe
IMDb: N/A
N/A
N/A

Bela Parker, e cila ka jetuar gjithmonë nën hijen e motrës së saj shumë të suksesshme, gjen një mundësi për t’u rekrutuar në një nga kompanitë më të famshme të…

Beat the World

Beat the World

Beat the World
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në Detroid, ëndrrat madje edhe jetën e vënë në rrezik tre grupe kërcimtarësh të përgatitur për t’u ndeshur në garën ndërkombëtare të “Beat The World”. Sepse tani është dueli përfundimtar…

Save the Last Dance

Save the Last Dance

Save the Last Dance
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pas vdekjes së nënës së saj, Sara shpërngulet në Çikago me të atin. Aty bie në dashuri me një zezak me një të kaluar kriminale. Por të dy janë të…

You Got Served

You Got Served

You Got Served
IMDb: N/A
N/A
N/A

Dejvidi dhe Elgini shokë dhe partnerë në kërcimet e rrugës, prishin marrëdhënien pas një keqkuptimi. Beteja më e madhe vjen në qytet dhe duhet të zgjidhet grupi më i mirë…

Take the Lead

Take the Lead

Take the Lead
IMDb: N/A
N/A
N/A

Frymëzuar nga historia e vërtetë e jetës së Pjer Dulein, mësuesi që besoi në talentin e adoleshentëve problematik. Që kur ai krijoi ‘kërcimin e Sallës’, ky lloj kërcimi përfshiu 42…

The Festival

The Festival

The Festival
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pasi Nikun e lë e dashura në diplomim ai dhe shoku i tij Shein vendosin të shkojnë në një festival muzike “house” për të larguar mendjen. Por prapësirat dhe argëtimet…

Kiss and Cry

Kiss and Cry

Kiss and Cry
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një dramë romantike bazuar në historinë e Karli Alisonit, një patinatore dhe këngëtare premtuese në moshën 18-vjeçare, e cila luftoi kundër një sarkome të tipit të rrallë.

Bodied

Bodied

Bodied
IMDb: N/A
N/A
N/A

Film i prodhuar nga Eminem : Një student i zakonshëm gjen sukses dhe bën nam në betejat e rrepit pasi mbrojtja e një detyre rreth tyre kthehet në fiksim për…

August Rush

August Rush

August Rush
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një dramë e cila është si një përrallë zanash, ku një djalë jetim përdor dhuntinë e tij (muzikën) si çelës për gjetjen e prindërve biologjik.

Freaky Friday

Freaky Friday

Freaky Friday
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kur një nënë, Katerina dhe e bija, Elli, janë në momentet më të vështira, duhet vetëm të imagjinojnë si është të jesh në vendin e tjetrës. Falë magjisë, imagjinata e…

Bel Canto

Bel Canto

Bel Canto
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një këngëtare opere me famë botërore, bëhet pjesë e një grupi të marrë peng kur ftohet të performojë për një industrialist të pasur në Amerikën Jugore.