Romance Movies
Cute and Dangerous

Cute and Dangerous

Cute and Dangerous
IMDb: N/A
N/A
N/A

Zelish është gati të fillojë një martesë që ajo nuk dëshiron, në një botë që ajo nuk i përket. Por gjithçka merr drejtim tjetër kur ajo takon njeriun që kishte…

Cassidy Red

Cassidy Red

Cassidy Red
IMDb: N/A
N/A
N/A

Cassidy Red është një romancë perëndimore e vendosur në sfondin e jugperëndimit amerikan të shekullit të 19-të. Filmi shfaq vajzën kokëfortë që kthehet në vendlindjen e saj, duke kërkuar hakmarrje…

Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

Edward Scissorhands
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një burre i dashur, me gershere në vend të duarve, është sjelle të jetoje në komunitet pasi ka jetuar në izolim.

Little Bitches

Little Bitches

Little Bitches
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një grup miqsh betohen se do të hapin letrat e pranimit në kolegj në të njëjtën kohë gjatë festës së madhe të fundvitit…

Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia flet për psikologun Uilliam Molton Marson dhe marrëdhënien e tij shumëpalëshe me gruan dhe të dashurën e tij që frymëzojnë krijimin e super heroinës Gruaja e Mrekullive.

Knocked Up

Knocked Up

Knocked Up
IMDb: N/A
N/A
N/A

Gazetarja, që po ngjit shkallët e karrierës, Alisona Skot, ndeshet me një pengesë serioze në jetën e saj, pasi kalon një natë me të papërgjegjshmin, Ben Ston. Pasi ngelet shtatzënë,…

George of the Jungle

George of the Jungle

George of the Jungle
IMDb: N/A
N/A
N/A

Thellë në zemër të Afrikës është një vend ku askush nuk ka hyrë ndonjëherë… një vend që i përket luanit, elefantit dhe majmunit, një vend ku Xhorxhi i xhungël bie…

Kincsem

Kincsem

Kincsem
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një film i bazuar mbi ngjarje të vërteta. Erno Blaskoviç humbi gjithçka pas revolucionit hungarez të 1848-ës. Kincsem, një kalë mahnitës, i jep kuptim jetës së tij të shkatërruar. Ernos…

Breathe

Breathe

Breathe
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia frymëzuese e dashurisë së Robinit dhe Dianës, një çift aventurier që refuzojnë të heqin dorë përballë një sëmundje shkatërruese. Sfida për të jetuar dhe jo thjesht mbijetuar e Robinit…

Asthma

Asthma

Asthma
IMDb: N/A
N/A
N/A

Gas, një i ri antikomformist njihet me Rubyn, një bukuroshe që bënte tatuazhe që këmbëngul të mbeten thjesht shokë. Mes shumë kilometrave që bëjnë bashkë, miqve, drogës dhe rok ‘n…

Bel Ami

Bel Ami

Bel Ami
IMDb: N/A
N/A
N/A

Aventurat e një djaloshi në Paris që ngjit shkallët e shoqërisë falë manipulimit të grave më të pasura në qytet…

The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

The Mountain Between Us
IMDb: N/A
N/A
N/A

Të bllokuar pas një aksidenti tragjik avioni, dy të huaj duhet të mbijetojnë në kushte ekstreme në një mal me dëborë…

A Wish for Christmas

A Wish for Christmas

A Wish for Christmas
IMDb: N/A
N/A
N/A

Sara Tomas është tipi i femrës që preferon të qëndrojë jashtë vëmendjes në punë, por kur ideja e saj e madhe për iniciativën e Krishtlindjeve vidhet, ajo i shpreh një…

Love Actually

Love Actually

Love Actually
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një histori  ndërthurur e marrëdhënieve të dashurisë, protagonistet e kësaj historie janë çifte shume të ndryshëm nga njeri tjetri: këto histori kane të përbashkëte faktin qe zhvillohen njëkohësisht, duke nisur…

New Life

New Life

New Life
IMDb: N/A
N/A
N/A

Beni njihet me Avën që në moshën shtatë vjeçe. Teksa rriten së bashku në sezonet e jetës, një tragjedi do i lërë të ardhmet e tyre në udhëkryq…

Newness

Newness

Newness
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në Los Anxhelosin e sotshëm, dy të rinj duke lundruar në rrjete sociale, njihen me njëri-tjetrin dhe krijojnë një lidhje e cila arrin ashtu si kufijtë emocionalë edhe ato fizik.

The History of Love

The History of Love

The History of Love
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia e një libri të humbur prej kohësh i cili rishfaqet në mënyrë të mistershme dhe lidh një burrë të moshuar në kërkim të djalit të tij me një vajzë…

Tulip Fever

Tulip Fever

Tulip Fever
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një artist bie në dashuri me një vajzë të re të sapomartuar, ndërsa punësohet për të pikturuar portretin e saj gjate Manisë së Tulipanëve në Amsterdamin e shekullit të 17-të.

Monster-in-Law

Monster-in-Law

Monster-in-Law
IMDb: N/A
N/A
N/A

Charlotte nuk ka pasur shumë fat në dashuri deri sa ajo takon burrin e ëndrrave të saj Kevinin. Gjithçka duket se po shkon me së miri pasi ata vendosin të…

The Next Three Days

The Next Three Days

The Next Three Days
IMDb: N/A
N/A
N/A

Jeta duket perfekte për Xhon Brenanin, derisa gruaja e tij Lara arrestohet për një vrasje të tmerrshme që ajo thotë se nuk e ka kryer. Tre vjet duke kryer dënimin,…

Day Release

Day Release

Day Release
IMDb: N/A
N/A
N/A

Gjatë lejes së fundjavës nga burgu, Mark Rodrigez dëshmon një grabitje të një kamioni sigurie. Ai vendos t’i marrë paratë për vete për të ndihmuar vëllanë e tij në vështirësi…

The Invention of Lying

The Invention of Lying

The Invention of Lying
IMDb: N/A
N/A
N/A

Është një botë ku të gjithë thonë vetëm të vërtetën dhe çdo gjë që ato mendojnë. Mark Bellison është një skenarist që do të pushohet dhe është i dashuruar me…

Phillauri

Phillauri

Phillauri
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një i ri duhet të martohej me një pemë për shkak të një besëtytnie që populli kishte, por kjo pemë kishte më shumë shpirt nga ç’pritej ai…

Maudie

Maudie

Maudie
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një grua e sëmurë me artrit punon si pastruese, ndërkohë ajo mpreh aftësitë si artiste dhe me kohën bëhet një figurë e dashur në komunitet…