Aksion Movies
Who Am I (2014) a.k.a Who Am I – Kein System ist sicher

Who Am I (2014) a.k.a Who Am I – Kein System ist sicher

Who Am I (2014) a.k.a Who Am I – Kein System ist sicher
IMDb: N/A
N/A
N/A

Benxhamin është një pirat kompjuterësh nga Gjermania, atë e ftojnë të bëhet pjesë e një grupi të ri piratësh që do të bëjë emër në skenën botërore. Por gjërat nuk…

Viking Legacy (2016)

Viking Legacy (2016)

Viking Legacy (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në kohët antike, ekzistonin 7 dorëshkrime të shenjta që besoheshin se i jepnin fuqi dhe mirëqenie atyre që i kishin në kontroll. Profecia tregonte se një fëmijë i lindur nga…

Underdog Knight 2 (2011)

Underdog Knight 2 (2011)

Underdog Knight 2 (2011)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Lao San rikthehet për të luftuar krimin në qytet duke u përpjekur të parandalojë disa kriminelë mjaft të rrezikshëm, të cilët…

Underdog Knight (2008)

Underdog Knight (2008)

Underdog Knight (2008)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Lao San është një veteran i ri, shumë i aftë në KungFu, por jo shumë i aftë me inteligjencën. Pasi u bë roje për një koleksionues të pasur, Lao San…

The Mechanic (2011)

The Mechanic (2011)

The Mechanic (2011)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një vrasës elitar i mëson një djali të ri, i cili ka lidhje me një nga viktimat e tij të mëparshme, se si të vrasë.

The Bourne Supremacy (2004)

The Bourne Supremacy (2004)

The Bourne Supremacy (2004)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Fituesi i çmimit Oskar Matt Damon, rikthehet në rolin e ish agjentit të C.I.A. Jason Bourne, i stërvitur për të vrarë në një aksion thriler me shumë tension. Matt Damon…

Teraa Surroor (2016)

Teraa Surroor (2016)

Teraa Surroor (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Tara Uadia (Farah Karimaee), një këngëtare dhe e dashura e një banditi, Ragu (Himesh Reshammiya), shkon në Dublin pasi e fton një mik që ka në Facebook, por që kjo…

Soar Into the Sun (2012)

Soar Into the Sun (2012)

Soar Into the Sun (2012)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pasi kryen së një marifet të rrezikshme gjatë një shfaqje ajrore, pilot i Forcave Ajrore të Koresë së Jugut, Tae-hun përjashtohet nga Shqiponjat e Zeza dhe transferohet në një njësi…

Rurouni Kenshin: The Legend Ends (2014)

Rurouni Kenshin: The Legend Ends (2014)

Rurouni Kenshin: The Legend Ends (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Shishio kërcënon qeverinë e Meiji dhe Japoninë me anijen e tij të hekurt. Në mënyrë që ta ndalojë atë, Kenshini mëson nga mjeshtri i tij teknikën finale të luftimit….

Red Sky (2014)

Red Sky (2014)

Red Sky (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një pilote i pushuar nga puna Butch Masters drejton një skuadër mashtrues për ndalimin e një shkatërrimi që bëhet në WMD. Masters duhet të lundroj në një trekëndësh dashuri, dhe…

Genre: Aksion, Thriller
Project A (1983)

Project A (1983)

Project A (1983)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Filmi bën fjalë për një luftë kundër piratëve në Hong-Kong. Një dramë kostumesh kineze me shumë aksion dhe muzikë.

Mea Culpa (2014)

Mea Culpa (2014)

Mea Culpa (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Frank dhe Simon janë të dy policë të mirë dhe partnerë. Simon ka probleme qëkur vrau tre persona në një aksident me makinë që po e ngiste i dehur, por…

Juice (1992)

Juice (1992)

Juice (1992)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Katër adoleshentë nga qendra e qytetit e shohin veten në ndjekje të pushtetit dhe lumturisë, të cilat ata i referohen si ‘Juice’.

Genre: Aksion, Drame, Krim
Jane Got a Gun (2016)

Jane Got a Gun (2016)

Jane Got a Gun (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një grua i kërkon ish të dashurit të saj për ndihmë në mënyrë që të shpëtojë burrin e saj kriminel nga një bandë që kërkon ta vrasë.

Italian Race (2016) aka Veloce come il Vento

Italian Race (2016) aka Veloce come il Vento

Italian Race (2016) aka Veloce come il Vento
IMDb: N/A
N/A
N/A

Xhulia është një pilote e garave GT. Kur babai i saj ndërron jetë, çdo gjë në jetën e saj merr një drejtim tjetë. E vetmja shpresë për të është vëllai…

Divergent (2014)

Divergent (2014)

Divergent (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në një botë të ndarë nga Fraksionet dhe të bazuar në virtyte, Trisi mëson se është “E Ndryshme”, dhe s’do të përshtatet me të. Kur ajo zbulon një komplot për…

Dead Rising: Endgame (2016)

Dead Rising: Endgame (2016)

Dead Rising: Endgame (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

TE VDEKURIT QE NGRIHEN: FUNDI I LOJES na çon karantinën e zaptuar nga zombit në East Mission City ku një raportere duhet të ndalojë një konspiracion sekret të qeverisë…

Cockneys vs Zombies (2012)

Cockneys vs Zombies (2012)

Cockneys vs Zombies (2012)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Vendasit në Londër vs Zombit: Ky film Britanik flet për një grup kriminelësh të paaftë që vendosin të grabisin një bankë, në mënyrë që të shpëtojnë “shtëpinë e pensionistëve” të…

Clash (2009) aka Bay Rong

Clash (2009) aka Bay Rong

Clash (2009) aka Bay Rong
IMDb: N/A
N/A
N/A

Trin, një mercenare që duhet të kryejë disa punë që të shpëtojë vajzën e saj, rekruton Kuanin, i cili nuk është ai që duket.

Chappie (2015)

Chappie (2015)

Chappie (2015)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pasi rrëmbehet që në lindje nga kriminelët, Çapi bëhet djali i adoptuar në një familje të çuditshme dhe të çrregullt. Çapi ka dhunti nga natyra, dhe është një robot unik,…

Bounty Hunters (2016)

Bounty Hunters (2016)

Bounty Hunters (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia e pesë gjahtarëve të shpërblimeve të cilët ndjekin të arratisur në Kinë, Hong Kong, Kore dhe Tajlandë.

White Tiger (2012)

White Tiger (2012)

White Tiger (2012)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pasi me shumë vështirësi i mbijeton vdekjes kur përballet me një Tank “Tiger të Bardhë” misterioz, ushtari i Ushtrisë së kuqe Ivan fiksohet për ta gjetur dhe ta shkatërrojë atë.

Vychislitel (2014)

Vychislitel (2014)

Vychislitel (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

10 të burgosur, të dënuar me internim në një planet armiqësor XT-59, duhet të hapin rrugën përmes moçalit për të arritur në Ishullin e Lumturisë, vendi i vetëm i sigurt,…

The Last Rescue (2015)

The Last Rescue (2015)

The Last Rescue (2015)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Lufta e II-të Botërore: Direkt pas ‘Ditës D’, tre ushtarë amerikanë dhe dy infermiere të ushtrisë janë bllokuar në kufijtë e armiqve. Ata marrin një oficer gjermanë të gradës së…