Aventurë Movies
Prey

Prey

Prey
IMDb: N/A
N/A
N/A

Tobi lufton për mbijetesë në një ishull ndërkohë që, një forcë djallëzore e ndjek atë, duke lënë trupa të vdekur pas.

Journey to China: The Mystery of Iron Mask

Journey to China: The Mystery of Iron Mask

Journey to China: The Mystery of Iron Mask
IMDb: N/A
N/A
N/A

Udhëtari anglez Xhonatan Grin merr nga Piteri i Madh një urdhër për të krijuar hartën e Lindjes së Largët Ruse. Edhe një herë ai ndërmerr një udhëtim të gjatë plot…

2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pasi zbulohet një artifakt misterioz i groposur nën sipërfaqen e Hënës, njerëzimi nis një kërkim për të gjetur origjinën e tij me ndihmën e një kompjuteri inteligjent H.A.L. 9000.

Maverick

Maverick

Maverick
IMDb: N/A
N/A
N/A

Bret Maverik, në nevojë për para për një garë pokeri, përballet me incidente dhe sfida të ndryshme komike, përfshirë edhe një hajdute magjepsëse.

Toy Story 4

Toy Story 4

Toy Story 4
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kur një lodër e re e quajtur “Piruni” bashkohet me Udin dhe bandën, miqtë e vjetër dhe të rinj zbulojnë se sa e madhe mund të jetë bota për një…

Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pas ngjarjeve në Avengers: Endgame, Spider-Man duhet të dalë zot e të përballet me kërcënime të reja në një botë që ka ndryshuar përgjithmonë…

Jaws

Jaws

Jaws
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kur një peshkaqen vrasës shkakton kaos në një komunitet plazhi, mbetet në dorë të një sherifi lokal, një biologu detar dhe një detari të vjetër të mposhtin bishën.

Astro Kid

Astro Kid

Astro Kid
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pas shkatërrimit të anijes kozmike, Uilli, aksidentalisht ndahet nga prindërit e tij. Kapsula e tij zbret në një planet të egër dhe të paeksploruar, ku i duhet të mbijetojë me…

Dark Phoenix

Dark Phoenix

Dark Phoenix
IMDb: N/A
N/A
N/A

Xhin Grej fillon të zhvillojë një forcë të pabesueshme që e kthejnë atë në një Foniks djallëzor. Tani Burri-X do të duhet të vendosë nëse jeta e një anëtari të…

Blackthorn

Blackthorn

Blackthorn
IMDb: N/A
N/A
N/A

Butch Cassidy duke parë edhe njëherë për herë të fundit pamjen e shtëpise së tij, në aventurë qe e lidh atë me një hajdut të ri. Ata bëhen shënjester e…

Mia and the White Lion

Mia and the White Lion

Mia and the White Lion
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një vajzë e re nga Londra transferohet në Afrikë me prindërit e saj, ku miqësohet me një këlysh luani.

Commando

Commando

Commando
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një kolonel i tërhequr i forcave speciale mundohet të shpëtojë vajzën e tij që është rrëmbyer nga ish shoku i njësisë ushtarake.

Cyborg Soldier

Cyborg Soldier

Cyborg Soldier
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një “Sajborg” i krijuar si makineri vrasëse, shpëton nga vendi ku u krijua, me ndihmën e një punonjëse të shtetit dhe ai përpiqet të shpëtojë nga shkencëtarët e rrezikshëm që…

Armour of God

Armour of God

Armour of God
IMDb: N/A
N/A
N/A

Xheki Çan dhe ndihmësi i tij i paaftë nisen në një kërkim pëmes Europës që të gjejnë një thesar misterioz i cili ndodhet nën zotërimin e një organizate të errët…

The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2
IMDb: N/A
N/A
N/A

Vazhdimi i historisë së Maksit dhe miqve të tij të përkëdhelur, duke ndjekur jetën e tyre sekrete pasi pronarët i lënë çdo ditë për punë ose shkollë.

Descendants 3

Descendants 3

Descendants 3
IMDb: N/A
N/A
N/A

Fëmijët e Të Këqijve më të famshëm të Disnei-t kthehen në Ishullin e Të Humburve për të rekrutuar një grup të ri të pasardhësve të egër për t’u bashkuar me…

Aladdin

Aladdin

Aladdin
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia përrallore e Aladinit dhe llambës magjike. E Xhindit blu, majmunit Abu dhe e të ligut Xhafar.

UglyDolls

UglyDolls

UglyDolls
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një aventurë e animuar në të cilën kukullat e shëmtuara përballen me atë që do të thotë të jesh ndryshe, luftojnë prej dëshirës për t’u pëlqyer të tjerëve dhe në…

The Do-Over

The Do-Over

The Do-Over
IMDb: N/A
N/A
N/A

Dy djem vendosin të realizojnë vdekjen e tyre dhe të nisin nga fillimi me identitete të reja. Por mesa duket njerëzit që shtiren janë në telashe më të mëdha.

Pegasus

Pegasus

Pegasus
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një ish-kampion i garave përpiqet të kthehet në rrugën e garës…

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pas ndodhive shkaterruese te Avengers: Infinity War, universi eshte i shkaterruar. Me ndihmen e aleateve te mbetur, Grupi i Avengers mblidhen perseri per te zhbere veprimet e Thanosit dhe per…

Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në një botë ku njerëzit mbledhin Pokemonë për beteja, një djalë shfaqet me një Pikaçu inteligjent që kërkon të bëhet detektiv.

Man of Steel

Man of Steel

Man of Steel
IMDb: N/A
N/A
N/A

Planetit Kripton i varfërohen burimet natyrore, dhe dënohet të shpërthej. Pak ditë nga përfundimi një fëmijë lind dhe është i destinuar për të ndryshuar jetën e një planeti të ri…

Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time
IMDb: N/A
N/A
N/A

Duke u birësuar nga rrugët e Nasafit nga Mbreti Sharaman i Persisë, i riu Dastan rrite midis mbretërve dhe shumë shpejt fiton vendin e tij si luftëtar i madhe dhe…