Dokumentar Movies
Amanda Knox (2016)

Amanda Knox (2016)

Amanda Knox (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Bazuar në ngjarjet rreth vrasjes së studentes britanike, Meredit Kërçer.

The White Helmets (2016)

The White Helmets (2016)

The White Helmets (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Ndërsa sulmet ajrore vazhdojnë të godasin qytetet Siriane, një grup vullnetarësh rrezikojnë jetën e tyre për të shpëtuar viktimat që ndodhen poshtë rrënojave.

Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)

Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)

Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një dokumentar interesant rreth këngëtares së njohur Ariana Grande, koncerteve të suksesshme muzikore, por dhe jetën e saj prapa skenave.

American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në 2018, 38 vjeçarja Shanann Watts dhe dy vajzat e saj u zhdukën në mënyrë të pa shpjegueshme në Kolorado. Me dhimbje të madhe historia tronditëse e kësaj familje u…

Bears

Bears

Bears
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një dokumentar i cili ndjek një familje arinjsh në Alaskë, dhe shfaq vlerat e një nëne që kujdesët për të vegjlit e saj dhe ju mëson atyre gjërat themëlore për…

The Social Dilemma

The Social Dilemma

The Social Dilemma
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një dokumentar i cili shpjegon se sa të rrezikshme janë rrjetet sociale për njeriun. Ekspertët e teknologjisë japin  informacion dhe alarmin për krijimin e tyre.

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3
IMDb: N/A
N/A
N/A

Billi shqetësohet për ngrohjen globale dhe ndotjen e ajrit dhe mundohet të gjejë një zgjidhje. Mundësia më e mirë është energjia bërthamore dhe Billi me ekipin e tij mundohen të…

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2
IMDb: N/A
N/A
N/A

Billi kërkon zgjidhje për zhdukjen e përhershme të poliomielitit, sëmundje që prek shumë vendet e varfra me epiqendër në Nigeri. Në fillim shpërndarja e vaksinës shkon mirë por trazirat dhe…

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një dokumentar që tregon historinë e jetës së Bill Gatesit kur ai kërkon zgjidhjen e disa prej problemeve më komplekse në botë.

Make Us Dream

Make Us Dream

Make Us Dream
IMDb: N/A
N/A
N/A

Dokumentar mbi karrierën e paimagjinueshme të futbollit të Stiven Xherardit, një nga lojtarët më të mirë të Klubit të Liverpulit.

Kenny

Kenny

Kenny
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një portret i hapur dhe i përafërt i lojtarit Keni Daglish – lojtari, burri, e vërteta.

Conor McGregor: Notorious

Conor McGregor: Notorious

Conor McGregor: Notorious
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një film-dokumentar që paraqet jetën e luftëtarit më të përfolur në UFC këto vitet e fundit, Conor McGregor (Konor MekGregor) dhe hapat që ndoqi për tu bërë një nga kampionët…

Kim Dotcom: Caught in the Web

Kim Dotcom: Caught in the Web

Kim Dotcom: Caught in the Web
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia e njeriut më të kërkuar në internet. Përndjekja e kreut të website-it Megaupload që u mbyll prej ankesave të kompanive të filmave amerikane…

Legion of Brothers

Legion of Brothers

Legion of Brothers
IMDb: N/A
N/A
N/A

Menjëherë pas sulmit të 9/11, më pak se 100 ushtarë amerikanë u dërguan në një mision të fshehtë për të rrëzuar talibanët. Ajo që ndodh më pas është një pjesë…

Monkey Kingdom

Monkey Kingdom

Monkey Kingdom
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një dokumentar natyre që ndjek një majmun të porsalindur dhe nënën e tij ndërsa luftojnë për të mbijetuar brenda hierarkisë sociale konkurruese të tufës, një grup dinamik i majmunëve që…

Polar Bears: A Summer Odyssey

Polar Bears: A Summer Odyssey

Polar Bears: A Summer Odyssey
IMDb: N/A
N/A
N/A

Ky dokumentar tregon veshtiresite e arinjeve ne gjirin e Hudsonit si pasoje e ngrohjes globale.

Generation Iron

Generation Iron

Generation Iron
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një dokumentar që ndjek disa nga pjesëmarrësit në konkursin e fitnesit, Olimpia.

How to Make Money Selling Drugs

How to Make Money Selling Drugs

How to Make Money Selling Drugs
IMDb: N/A
N/A
N/A

Dhjetë hapa të thjeshta që ju tregojnë si të bëni para nga droga, përfshirë një seri me intervista me trafikantë droge, punëtorë burgjesh dhe aktivistë kundër ligjeve të ashpra kundër…

I Am Bolt

I Am Bolt

I Am Bolt
IMDb: N/A
N/A
N/A

Trashëgimia e njeriut më të shpejtë në historinë e njerëzimit, Usain Bolti.

Into the Inferno

Into the Inferno

Into the Inferno
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një eksplorim i vullkaneve aktivë nëpër botë.

I Am Bruce Lee

I Am Bruce Lee

I Am Bruce Lee
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një film-dokumentar mbi jetën e Brus Li, njeriu që solli revolucion me mendimet dhe filozofitë e tij. Pamje të rralla dhe foto të vjetra, për atë që cilësohet edhe si…