Komedi Movies
Analyze This (1999)

Analyze This (1999)

Analyze This (1999)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një komedi për një psikiatër, pacienti numër një i të cilit është një shef bandash i pasigurt.

Wanderlust (2012)

Wanderlust (2012)

Wanderlust (2012)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Të tronditur nga pushimi i papritur nga puna, një çift nga Manhatani shikon për mundësi të tjera jetese dhe në fund vendosin të jetojnë në një komunë rurale ku mbizotëron…

Up in Smoke (1978)

Up in Smoke (1978)

Up in Smoke (1978)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Aventura e dy të droguarve nga Meksiko në Los Anxhelos, të ndjekur nga fati dhe paaftësia e detektiv Sadenko. Një film plot skena gazmore. Mos e humbisni!

Underdog Knight (2008)

Underdog Knight (2008)

Underdog Knight (2008)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Lao San është një veteran i ri, shumë i aftë në KungFu, por jo shumë i aftë me inteligjencën. Pasi u bë roje për një koleksionues të pasur, Lao San…

Project A (1983)

Project A (1983)

Project A (1983)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Filmi bën fjalë për një luftë kundër piratëve në Hong-Kong. Një dramë kostumesh kineze me shumë aksion dhe muzikë.

People Places Things (2015)

People Places Things (2015)

People Places Things (2015)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Uill Henri është një novelist dhe një profesor në NYC. Në ditëlindjen e pestë të vajzave të tyre atë e lë gruaja. Pas një viti ai fillon që të vërë…

Genre: Komedi
Meet the Parents (2000)

Meet the Parents (2000)

Meet the Parents (2000)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Greg planifikon ti propozojë të dashurës së tij, Pemit. Megjithatë, ai mëson se më parë duhet ti marrë leje babait strikt të saj. Motra e Pemit do të martohet në…

Lake Placid (1999)

Lake Placid (1999)

Lake Placid (1999)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Sherifi Henk Kio, Xhek Uells, Keli Skot dhe Hektor Sir tentojnë të ndalojnë një krokodil gjigand, i cili po terrorizon banorët pranë Liqenit të Zi në Mejn.

Inherent Vice (2014)

Inherent Vice (2014)

Inherent Vice (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Gjatë viteve 60-70, Lerri Sportelo, merr një të dhënë nga e dashura e tij mbi një komplot për rrëmbimin e një pasaniku.

Friday (1995)

Friday (1995)

Friday (1995)
IMDb: N/A
N/A
N/A

(E Premte): Dy shokë, Smoki dhe Kreg pijnë të gjithë barin e një furnizuesi droge dhe përpiqen të gjejnë 200 dollarët që i kanë borxh furnizuesit deri në orën 10…

Cockneys vs Zombies (2012)

Cockneys vs Zombies (2012)

Cockneys vs Zombies (2012)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Vendasit në Londër vs Zombit: Ky film Britanik flet për një grup kriminelësh të paaftë që vendosin të grabisin një bankë, në mënyrë që të shpëtojnë “shtëpinë e pensionistëve” të…

Bounty Hunters (2016)

Bounty Hunters (2016)

Bounty Hunters (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia e pesë gjahtarëve të shpërblimeve të cilët ndjekin të arratisur në Kinë, Hong Kong, Kore dhe Tajlandë.

A Brilliant Young Mind (2014)

A Brilliant Young Mind (2014)

A Brilliant Young Mind (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një adoleshent i fiksuar pas matematikës, i sikletshëm shoqërisht, gjen vetëbesimin dhe shoqërine kur ai merr pjesë në Olimpiadën Botërore.

Genre: Drame, Komedi
Uncaged (2016)

Uncaged (2016)

Uncaged (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një adoleshent somnambul vendos një kamerë në ballë dhe zbulon një sekret ogurzi të familjes së tij.

Tai-Chi Master (1993)

Tai-Chi Master (1993)

Tai-Chi Master (1993)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Dy shokë, ish-murgj në Shaolin, ndajnë rrugët e tyre teksa shohin rebelimin ndaj qeverisë. Më ambiciozi ngrihet për tu bërë një komandant i fuqishëm në ushtri, ndërsa shoku i tradhtuar…

Pixies (2015)

Pixies (2015)

Pixies (2015)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Fisi i Piksive mallkon Xho Bekun pasi ai lëndon pa dashur një nga djemtë e mbretit. Atij i ecën çdo gjë ters madje dhe me dashurinë e jetës së tij….

Bruce Almighty (2003)

Bruce Almighty (2003)

Bruce Almighty (2003)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një burri, i cili i ankohet Zotit shumë shpesh, i jepen fuqi të mbinatyrshme për t’i treguar sa vështirë është të drejtosh botën.

Big Match (2014)

Big Match (2014)

Big Match (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Çoi Ik-Ho është një yll i talentuar artesh marciale plot humror. Por një ditë ai dënohet për vrasje. Ejs është një planifikues lojërash i shtresës së lartë koreane. Ai është…

Genre: Aksion, Komedi, Krim
Good Luck Chuck (2007)

Good Luck Chuck (2007)

Good Luck Chuck (2007)
IMDb: N/A
N/A
N/A

‘Fatsjellësi Çak’: Çarli do të bëhet popullor mes bashkësisë femërore pasi çdo grua që do të flerë me të do të gjejë njeriun e ëndrrave. Një ditë, Çarli do të…

Tammy (2014)

Tammy (2014)

Tammy (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pasi humbet punën e saj dhe mëson se burri i saj e ka tradhtuar, një grua niset në rrugë me gjyshen e saj laike dhe pijanece…

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules (2011)

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules (2011)

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules (2011)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pas pushimeve verore, Greg dhe vllau i ti Rodrick kthehen përsëri në shkolle, përsëri filloj batuta mes këtyre të dyve ata duhet të përpiqen t’mos bëjnë më gabim të cila…

Genre: Komedi
Crazy, Stupid, Love. (2011)

Crazy, Stupid, Love. (2011)

Crazy, Stupid, Love. (2011)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Jeta e një burri të moshuar ndryshon në mënyrë dramatike, kur gruaja e tij i kërkon divorc në moshën mesatare. Ai kërkon të ri-zbulojë pjekurinë e tij me ndihmën e…

Genre: Drame, Komedi, Romance
St. Vincent (2014)

St. Vincent (2014)

St. Vincent (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një djalë i vogël me prindërit e divorcuar, gjen rastësisht një mik me emrin Vinsent, i cili është një ish-ushtarak pijanec dhe kumarxhi dhe jo një njeri shumë i mirë, gjithsesi ata…

Snake in the Eagles Shadow (1978)

Snake in the Eagles Shadow (1978)

Snake in the Eagles Shadow (1978)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Afër fundit te dinastise Ching, dmth ne fillim te shekullit te 20, ne kine kane ngelur vetem dy shkolla rivale te arteve marciale: Kthetra e shqipnjes dhe grushti i gjarperit….