Lufte Movies
Take Off

Take Off

Take Off
IMDb: N/A
N/A
N/A

Bazuar në ngjarje të vërteta. Në vitin 2014, një grup infermierësh nga Malayali ngecin aty kur terroristët pushtuan qytetin e Tikrit në Irak. Ky film rrëfen përvojën e infermierëve pas…

Vlad The Impaler

Vlad The Impaler

Vlad The Impaler
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia e vërtetë e 7 burrave të veshur çuditshëm, por sypatrembur të ushtrisë osmane, që luftojnë kundër Vladit mizor.

Mosul

Mosul

Mosul
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një film emocionues i ushtrive lokale dhe aleatëve të feve të ndryshme që u bashkuan për të çliruar qytetin e dytë më të madh të Irakut me 1.3 milion njerëz…

72 Hours: Martyr Who Never Died

72 Hours: Martyr Who Never Died

72 Hours: Martyr Who Never Died
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia e vërtetë e ushtarit guximtar indian, Jasuant Sing Rauat, në luftën e vitit 1962 midis Indisë dhe Kinës.

At War for Love

At War for Love

At War for Love
IMDb: N/A
N/A
N/A

Është viti 1943. Lufta e Dytë Botërore po djeg Evropën. Në Nju Jork, Arturo dhe Flora janë të dashuruar, por ajo i është premtuar për martesë djalit të një shefi…

The 12th Man

The 12th Man

The 12th Man
IMDb: N/A
N/A
N/A

Ngjarjet e jashtëzakonshme në këtë Film janë bazuar në ato që kanë ndodhur vërtet. 12 Ushtarë norvegjez stërviten nga forcat e armatosura britanike për të ndërmarrë një mision sabotimit në…

Lancaster Skies

Lancaster Skies

Lancaster Skies
IMDb: N/A
N/A
N/A

Dagllasi, një ekspert Spitfire i shkatërruar dhe i vetmuar, duhet ta lërë pas të shkuarën e tij për të drejtuar një ekuipazh bombardues të Lankasterit në luftën e rëndësishme ajrore…

Karmooz war

Karmooz war

Karmooz war
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një oficer policie egjiptian kthehet kundër sistemit, për të mbrojtur parimet dhe idealet e tij. Filmi daton nga mbretërimi i mbretit Faruk, para revolucionit të vitit 1952 në okupimin anglez…

Tolkien

Tolkien

Tolkien
IMDb: N/A
N/A
N/A

Vitet edukuese të autorit jetim J.R.R. Tolkien pasi gjen miqësinë, dashurinë dhe frymëzimin artistik mes një grupi shokësh, po ashtu të përjashtuar nga shkolla.

The Siege of Jadotville

The Siege of Jadotville

The Siege of Jadotville
IMDb: N/A
N/A
N/A

Filmi tregon historinë e vërtetë të komandantit irlandez Pat Kuinlan i cili drejton togën e tij kundër mercenarëve francezë në Kongo në fillimet e viteve ’60.

Genre: Drame, Lufte, Thriller
Where Hands Touch

Where Hands Touch

Where Hands Touch
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në vitin 1944, një vajzë 15 vjeçare, bijë e një mamaje gjermane të bardhë dhe një babai afrikan të zi, takon një anëtar të rinisë hitleriane. Perceptimi i tmerreve që…

15 Minutes of War

15 Minutes of War

15 Minutes of War
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në shkurt të vitit 1976 në Xhibuti, merret peng një autobus shkolle në kufirin somalez. Skuadra GIGN dërgohet atje dhe pas 30 orësh tensioni, organizohet një operacion shpëtimi.

The Aftermath

The Aftermath

The Aftermath
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pas Luftës së Dytë Botërore, një kolonel britanik dhe gruaja e tij janë caktuar të jetojnë në Hamburg gjatë rindërtimit të pasluftës, por lindin tensione me gjermanin i cili zotëronte…

Gettysburg

Gettysburg

Gettysburg
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në 1863, forcat veriore dhe jugore luftojnë në betejën vendimtare të Getisburgut gjatë Luftës Civile Amerikane.

303 Squadron

303 Squadron

303 Squadron
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kjo është historia e grupit të njohur të luftëtareve, kryesisht nga Polonia, të cilët ndihmuan Anglinë gjatë Luftës së Dytë Botërore kundër sulmeve nazistë. Skuadra 303 qëlloi tre avionë Luftërash…

Transit

Transit

Transit
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një burrë duke u munduar të arratiset nga Franca e pushtuar në Nazistët e Rinj bie në dashuri me gruan e një shkrimtari të vdekur, të cilit i ka marrë…

Mumon: The Land of Stealth

Mumon: The Land of Stealth

Mumon: The Land of Stealth
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kur ninja Mumon vret një ninja tjetër në mënyrë që të kërkojë një shpërblim, pasojat janë të rënda dhe përfshijnë ushtrinë e avancuar dhe grupin e luftëtarëve…

Sniper: Special Ops

Sniper: Special Ops

Sniper: Special Ops
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një grup forcash speciale ushtarake, drejtuar nga rreshteri Vik Mosbi me një snajper ekspert, rreshterin Xheik Shandler, gjatë një misioni special dërgohen në një fshat të largët të Afganit për…

Uri: The Surgical Strike

Uri: The Surgical Strike

Uri: The Surgical Strike
IMDb: N/A
N/A
N/A

Filmi është bazuar nga ngjarjet reale të luftës në Indi. Forcat speciale të ushtrisë indiane ndërmarrin një operacion të fshehtë për t’u hakmarrë për vrasjen e ushtarëve në bazën e…

Cold War

Cold War

Cold War
IMDb: N/A
N/A
N/A

Ne vitin 1950, një drejtues muzike bie në dashuri me një këngëtare dhe përpiqet ta bind që të arratisen nga Polonia komuniste për në Francë.

Ayla: The Daughter of War

Ayla: The Daughter of War

Ayla: The Daughter of War
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia e vërtetë e rreshterit turk, Sulejmanit, i cili shpëton një vajzë të vogël jetime koreane gjatë luftës në Kore.

Overlord

Overlord

Overlord
IMDb: N/A
N/A
N/A

Më 6 qershor 1944, në ditën e zbarkimit të Forcave Aleate në Francë gjatë Luftës së Dytë Botërore, një grup ushtarësh amerikanë zbulojnë veprat e tmerrshme të gjermanëve me popullin…

Barry Lyndon

Barry Lyndon

Barry Lyndon
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një mashtrues irlandez fiton zemrën e një të veje të pasur dhe merr pozitën aristokratike të burrit të saj të vdekur në Anglinë e shekullit të 18-të.

A Private War

A Private War

A Private War
IMDb: N/A
N/A
N/A

Bazuar në një histori të vërtetë. Korrespondentja e njohur e luftës, Maria Kolvini është një grua e aftë, si për të pirë martini në shoqërinë e lartë, ashtu edhe për…