Romance Movies
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

Brokeback Mountain
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia e pamundur e dashurisë mes dy personave dhe jetët e tyre nëpër vite.

Yesterday

Yesterday

Yesterday
IMDb: N/A
N/A
N/A

Xhek Malik është një këngëtar pa fat në një qytet të Anglisë, ëndrrat e të cilit po marrin fund edhe pse shoqja e tij vazhdon ta mbështesë. Pas një aksidenti…

What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

What Happens in Vegas
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një burrë dhe një grua detyrohen, për arsye ligjore, të jetojnë si çift për një periudhë të caktuar kohore. Në lojë janë një shumë e madhe parash.

Bright Star

Bright Star

Bright Star
IMDb: N/A
N/A
N/A

Romanca tre vjeçare mes poetit të shekullit të 19-të Xhon Kits dhe Fani Brounit afër fundit të jetës së tij.

Tall Girl

Tall Girl

Tall Girl
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kur vajza më e gjatë e gjimnazit bie në dashuri me një nxënës të bukur, ajo përfshihet në një trekëndësh të papritur dashurie. Tashmë, i duhet të luftojë me pasiguritë…

(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

(500) Days of Summer
IMDb: N/A
N/A
N/A

Tom Hansen, një djalë i ri dhe romantik beson në dashurinë e vërtet dhe beson se e ka gjetur atë në kolegen e tij, Samer Fin. Kur lidhja e tyre…

Genre: Drame, Komedi, Romance
At War for Love

At War for Love

At War for Love
IMDb: N/A
N/A
N/A

Është viti 1943. Lufta e Dytë Botërore po djeg Evropën. Në Nju Jork, Arturo dhe Flora janë të dashuruar, por ajo i është premtuar për martesë djalit të një shefi…

Prem Ratan Dhan Payo

Prem Ratan Dhan Payo

Prem Ratan Dhan Payo
IMDb: N/A
N/A
N/A

Princi i ashpër dhe kokëfort i Pritampurit, ndërsa po shërohej nga një atentat që iu bë katër ditë para kurorzimit, zëvendësohet nga një person i ngjashëm zemër mirë…

10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një adoleshente e bukur dhe e kërkuar, nuk del dot në takime deri sa të dalë edhe motra e saj e madhe grindavece. Zgjidhjen mundohet ta gjejë Kameroni, i cili…

Genre: Drame, Komedi, Romance
High Strung

High Strung

High Strung
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një violinist e ndan talentin e tij në metronë e Nju Jorkut. Një balerinë i mbush mendjen të marrë pjesë në një konkurs. Atyre u bashkohet edhe një grup kërcimtarësh…

Falling Inn Love

Falling Inn Love

Falling Inn Love
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kur një vajzë qyteti, Gabriela, hyn rastësisht në një konkurs dhe fiton një bujtinë të vjetër në Zelandën e Re, ajo bashkohet me një kontraktues vendas, Xhejk Tejlorin, për ta…

Playing It Cool

Playing It Cool

Playing It Cool
IMDb: N/A
N/A
N/A

Dashuria e pashpërblyer e shtyn një djalë për të shkruar përvojat e veta, në një skenar filmi. Ai do shumë të besoj në dashuri, por eksperienca ia ka bërë të…

The Lake House

The Lake House

The Lake House
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një doktoreshë e vetmuar, që është në një shtëpi të pazakontë në liqen, fillon të shkëmbejë letra dashurie me një arkitekt të irrituar, që ka banuar aty më parë. Dhe…

The Mafia Kills Only in Summer

The Mafia Kills Only in Summer

The Mafia Kills Only in Summer
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një histori e bazuar në realitet, kjo është komedia e zezë e 20 viteve histori të Siçilisë nga vitet 70 deri në vitet 90′ me prezencën e mafias dhe bosit…

Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

Romeo & Juliet
IMDb: N/A
N/A
N/A

Romeo dhe Xhuljeta martohen fshehurazi, pavarësisht inatit që mbanin familjet e tyre. Sidoqoftë, nuk kaloi shumë kohë para se një zinxhir ngjarjesh të ndryshojë jetën familjeve të tyre përgjithmonë.

Kites

Kites

Kites
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një burrë i plagosur kërkon të dashuren e tij në shkretëtirën meksikane…

The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një romantik i pashpresë, i pasigurt mbi të ardhmen e tij në shkollën e mjekësisë, bie në dashuri me një vajzë të re e të pafat, e cila nuk beson…

Love Steaks

Love Steaks

Love Steaks
IMDb: N/A
N/A
N/A

Hotel luksoz, klientelë luksi. Staf irritues. Një çift që mund të bjerë në dashuri ose mund ta ndërpresë marrëdhënien pa e nisur akoma mirë…

The Souvenir

The Souvenir

The Souvenir
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një studente e re e filmit të viteve 80′ pëfshihet në mënyrë romatike me një burrë të komplikuar dhe jo të besueshëm.

Made in Malta

Made in Malta

Made in Malta
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një regjizor amerikan në Maltë ka një takim që i ndryshon jetën me të dashurën spanjolle, e cila u largua pesë vjet më parë.

Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

Ash Is Purest White
IMDb: N/A
N/A
N/A

 Në një qytet industrial në Kinë, një balerinë e re me emrin Kiao bie në dashuri me një mafioz të quajtur Bin. Kur lufta shpërthen midis bandave rivale, Kiao përdor…

Tolkien

Tolkien

Tolkien
IMDb: N/A
N/A
N/A

Vitet edukuese të autorit jetim J.R.R. Tolkien pasi gjen miqësinë, dashurinë dhe frymëzimin artistik mes një grupi shokësh, po ashtu të përjashtuar nga shkolla.

Wedding Crashers

Wedding Crashers

Wedding Crashers
IMDb: N/A
N/A
N/A

Xhon Bekuith dhe Xheremi Grei, janë gjithmonë dasmorë të paftuar. Ata shfaqen nëpër dasma për të shfrytëzuar ambjentin romantik për të zënë femra. Por çdo gjë merr kthesë tjetër kur…