Sci-fi Movies
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një oficer policie në Filadelfia lufton me një fiksim të përjetshëm për të zbuluar një vrasës serik misterioz, krimet e të cilit vështirë të shpjegohen.

2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pasi zbulohet një artifakt misterioz i groposur nën sipërfaqen e Hënës, njerëzimi nis një kërkim për të gjetur origjinën e tij me ndihmën e një kompjuteri inteligjent H.A.L. 9000.

Paradise Hills

Paradise Hills

Paradise Hills
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një konvikt i mistershëm korrigjon vajzat kokëforta për t’u përshtatur me dëshirat ekzakte të ambjentit që i rrethon.

Ghost Shark

Ghost Shark

Ghost Shark
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kur disa fshatarë në një varkë peshkimi vrasin një peshkaqen të madh të bardhë, shpirti i tij kthehet për t’u hakmarrë dhe shumë shpejt, fillon të sulmojë qytetin e vogël…

Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day
IMDb: N/A
N/A
N/A

Cyborg i cili dikur u përpoq për të vrarë Sarah Connor është i vdekur, dhe një tjetër T-101 tani duhet të mbrojë djalin e saj adoleshent, Xhon Konorin, nga një…

Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pas ngjarjeve në Avengers: Endgame, Spider-Man duhet të dalë zot e të përballet me kërcënime të reja në një botë që ka ndryshuar përgjithmonë…

Self/less

Self/less

Self/less
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një pasanik që merret me pasuri të patundshme dhe që lëngon nga një sëmundje vdekjeprurëse transferon vetëdijen e tij në një trup të ri e të shëndosh, ama shpejt merr…

Dark Phoenix

Dark Phoenix

Dark Phoenix
IMDb: N/A
N/A
N/A

Xhin Grej fillon të zhvillojë një forcë të pabesueshme që e kthejnë atë në një Foniks djallëzor. Tani Burri-X do të duhet të vendosë nëse jeta e një anëtari të…

Daybreakers

Daybreakers

Daybreakers
IMDb: N/A
N/A
N/A

Është viti 2019. Një epidemi misterioze ka përfshirë gjithë Tokën, duke e transformuar shumicën e popullsisë së botës në vampira. Njerëzit tani janë një specie në rrezik – të detyruar…

Baskın

Baskın

Baskın
IMDb: N/A
N/A
N/A

Ndërsa po bënin patrullimin rutinë në lagjen e tyre, një skuadër policie merr nje telefonate për ndihmë nga disa njerëz që ndodheshin në një vend të çuditshëm. Sapp arrijne atje…

Cyborg Soldier

Cyborg Soldier

Cyborg Soldier
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një “Sajborg” i krijuar si makineri vrasëse, shpëton nga vendi ku u krijua, me ndihmën e një punonjëse të shtetit dhe ai përpiqet të shpëtojë nga shkencëtarët e rrezikshëm që…

Men in Black: International

Men in Black: International

Men in Black: International
IMDb: N/A
N/A
N/A

Burrat me të Zeza kanë mbrojtur gjithmonë Tokën nga llumi i universit. Në këtë aventurë të re, ata përballen me kërcënimin më të madh deri më sot: me një spiun…

Critters Attack!

Critters Attack!

Critters Attack!
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një dado çon fëmijët për një shëtitje në park, ku gjejnë një krijesë të çuditshme. Por ata nuk e dinë se një anije kozmike plot me përbindësha ka zbarkuar në…

Light of My Life

Light of My Life

Light of My Life
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një vajzë e vogël dhe babai i saj udhëtojnë larg shoqërisë, një dekadë pasi pandemia ka fshirë gati të gjithë popullsinë femërore në botë. Ndërsa babai lufton për të mbrojtur…

Automata

Automata

Automata
IMDb: N/A
N/A
N/A

Për Zhak Vaukan, një agjent sigurimesh i ORC-s, pasi lindin dyshimet që ka manipulime me një robot ai fillon disa hetime. Zbulimet që bën ai, mund të kenë pasoja të…

Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters
IMDb: N/A
N/A
N/A

Agjencia kripto-zoologjike Monark përballet me disa përbindësha me përmasa gjigante, përfshirë Godzillën e fuqishëm, i cili ndeshet me Mothran, Rodanin dhe armikun e tij më të fundit, Mbretin Gidora me…

Brightburn

Brightburn

Brightburn
IMDb: N/A
N/A
N/A

Çfarë ndodh nëse një fëmijë nga një botë tjetër vjen në Tokë, por në vend që të bëhet hero për njerëzimin, ai të kthehet në diçka shumë më të frikshme?

Captive State

Captive State

Captive State
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në një lagje të Çikagos pothuajse një dekadë pas një pushtimi nga një forcë jashtëtokësore, një agjent eksploron jetën në të dy anët e konfliktit – bashkëpunëtorët dhe disidentët.

Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten
IMDb: N/A
N/A
N/A

20 vjet pas zhdukjes së tre adoleshentëve nga dritat misterioze që u shfaqën mbi Feniks, Arizona, publikohen pamje të reja të orëve të fundit të ekspeditës së tyre fatale.

Genre: Horror, Mister, Sci-fi
Cities of Last Things

Cities of Last Things

Cities of Last Things
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kjo është historia e tre ngjarjeve të rëndësishme në jetën e Zhang Dong ling të treguara nga ngjarja e fundit tek ajo më e hershmja. Tre netë, një në adoleshencë,…

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pas ndodhive shkaterruese te Avengers: Infinity War, universi eshte i shkaterruar. Me ndihmen e aleateve te mbetur, Grupi i Avengers mblidhen perseri per te zhbere veprimet e Thanosit dhe per…

Criminal

Criminal

Criminal
IMDb: N/A
N/A
N/A

Aftësitë dhe kujtimet e një agjenti të vdekur të CIA-s i vendosen një të burgosuri të rrezikshëm dhe të pa parashikueshëm.

Man of Steel

Man of Steel

Man of Steel
IMDb: N/A
N/A
N/A

Planetit Kripton i varfërohen burimet natyrore, dhe dënohet të shpërthej. Pak ditë nga përfundimi një fëmijë lind dhe është i destinuar për të ndryshuar jetën e një planeti të ri…

Harmony

Harmony

Harmony
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një vajzë e re me aftësinë që të thith frikën nga njerëzit e tjerë, duhet të mësoj të kontrolloj fuqitë dhe frikërat e saj, që të arrij të luftoj negativitetin…