Western Movies
Jane Got a Gun (2016)

Jane Got a Gun (2016)

Jane Got a Gun (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një grua i kërkon ish të dashurit të saj për ndihmë në mënyrë që të shpëtojë burrin e saj kriminel nga një bandë që kërkon ta vrasë.

A Fistful of Dollars (1964)

A Fistful of Dollars (1964)

A Fistful of Dollars (1964)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një i huaj pasi vjen në qytetin e San Miguel, vret 4 antarë të bandës Brexter dhe menjëherë punësohet nga banda kundërshtare Rojo. Megjithatë, i huaji punon për dyja palët…

A Soldier’s Revenge

A Soldier’s Revenge

A Soldier’s Revenge
IMDb: N/A
N/A
N/A

I përndjekur nga të kaluarat e luftës, një ushtar vrasës gjakftohtë duhet të mbrojë dy fëmijët e tij dhe të shpëtojë bashkëshorten nga një armik i vjetër…

Sweetwater

Sweetwater

Sweetwater
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në fund të vitit 1800, një lider fanatik fetar, një Sherif tradhtar, dhe një ish-prostitutë, përplasen në një trekëndësh të gjakut, në fushat e thyera në territorin e Meksikës së…

The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly
IMDb: N/A
N/A
N/A

I miri, I keqi, dhe I shemtuari! Ngjarja e filmit zhvillohet në vitin 1862 gjatë luftës qytetare Amerikane ku bëhet fjalë për tre burra që janë në kërkim të një…

Sonora

Sonora

Sonora
IMDb: N/A
N/A
N/A

1931, një vit i nacionalizmave ku Kinezët dëbohen nga Sonora, SH.B.A. deporton meksikanët dhe mbyll kufijtë e saj. Dymbëdhjetë njerëz të dëshpëruar kalojnë shkretëtirën e Sonoras me një Chrysler të…

The Retrieval

The Retrieval

The Retrieval
IMDb: N/A
N/A
N/A

Nën rrethanat e luftës civile në Amerikë, një djalosh me ngjyrë dërgohet nga pronari i tij në veri . Gjatë kthimit ky udhëtim nuk do të shkojë ashtu siç pritej.

We Take the Low Road

We Take the Low Road

We Take the Low Road
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një rrjedhje informacioni hedh dritë mbi korrupsionin midis qeverisë amerikane dhe industrisë farmaceutike. Pas daljes së këtij informacioni, fillon një seri vrasjesh që përfshin drejtorë të rëndësishëm në industrinë farmaceutike.

Hell on the Border

Hell on the Border

Hell on the Border
IMDb: N/A
N/A
N/A

Arkansas, viti 1875. Pasi qëlloi 5 burra për të shpëtuar një gjykatës dhe më pas të hynte në Territorin Indian pas një banditi vdekjeprurës, Bes Rivs bëhet marshalli i parë…

The Divide

The Divide

The Divide
IMDb: N/A
N/A
N/A

E vendosur në Kaliforninë Veriore të rrënuar nga thatësira në 1976, The Divide tregon historinë e Sam Kincaid, një plak me një kujtim, vajzën e tij Saren, dhe Luke, një…

Out of Liberty

Out of Liberty

Out of Liberty
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një grup burrash të pafajshëm përpiqen të luftojnë për lirinë e tyre, teksa janë burgosur padrejtësisht në burgun e një qyteti të vogël në Misuri. Ata duhet të kapërcejnë paragjykime…

Eminence Hill

Eminence Hill

Eminence Hill
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një rrugë hakmarrjeje i drejton një vrasës famëkeq dhe një njeri ligji drejt një qyteti fanatikësh, ku përveç peripecive të tjera, do të derdhet edhe gjak.

Badland

Badland

Badland
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një detektiv i punësuar për të zbuluar kriminelët e luftës dhe për të zbatuar dënimin ndaj tyre, takon një grua të fortë e të vendosur. Por detyra e tij është…

Wild Wild West

Wild Wild West

Wild Wild West
IMDb: N/A
N/A
N/A

Dy agjentët sekretë më të mirë në Perëndimin e Egër duhet të ruajnë Presidentin Grant nga kthetrat e një shkencëtari Konfederate djallëzor në karrige me rrota që kërkon hakmarrjen për…

The Missing

The Missing

The Missing
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në vitin 1885 në Nju Meksiko, një doktorreshë rilidhet dhe formon një aleancë me babanë e saj të larguar prej shumë kohësh, kur disa indianë magjistarë i rrëmbejnë të bijën.

The Homesman

The Homesman

The Homesman
IMDb: N/A
N/A
N/A

Tre gra, të cilat janë çmendur nga jeta e vështirë, do të transportohen nëpër të gjithë vendin me një karrocë nga një femër e devotshme dhe e pavarur, e cila…

Maverick

Maverick

Maverick
IMDb: N/A
N/A
N/A

Bret Maverik, në nevojë për para për një garë pokeri, përballet me incidente dhe sfida të ndryshme komike, përfshirë edhe një hajdute magjepsëse.

Open Range

Open Range

Open Range
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një ish-qitës detyrohet të përdorë armët përsëri kur ai dhe grupi i tij i tregtarëve kërcënohen nga një ligjvënës i korruptuar.

Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead
IMDb: N/A
N/A
N/A

Katerina Uelldon, piktore portretesh nga Bruklini i 1890-ës, shkon në Dakota për të pikturuar portretin e Siting Bullit dhe ngatërrohet në problemin e njerëzve të Lakotës mbi të drejtën e…

Blackthorn

Blackthorn

Blackthorn
IMDb: N/A
N/A
N/A

Butch Cassidy duke parë edhe njëherë për herë të fundit pamjen e shtëpise së tij, në aventurë qe e lidh atë me një hajdut të ri. Ata bëhen shënjester e…

Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie
IMDb: N/A
N/A
N/A

Teksa qytetarët e Dedvudit mblidhen për të festuar pranimin e Dakotës së Jugut si shtet in 1989-ën, pronari i sallonit Al Sverengen ka mosmarrëveshje me sherifin Set Bullok.

The Legend of 5 Mile Cave

The Legend of 5 Mile Cave

The Legend of 5 Mile Cave
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një burrë misterioz lidhet me një djalosh prej tregimeve të vjetra të Perëndimit. E kaluara dhe e tashmja përplasen kur shfaqet një avokat i cili kërkon arin e humbur shumë…

High Moon

High Moon

High Moon
IMDb: N/A
N/A
N/A

Legjendat bëhen të vërteta, kur një stuhi e fortë elektrike, kthen në jetë një grup të rrezikshëm njerëzish ujqër, që fillojnë të terrorizojnë qytetin e Temple Uellsit. Sherifi dhe banorët…

The Kid

The Kid

The Kid
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia e një djaloshi që dëshmoi takimin e Billi The Kid (djaloshit) me sherifin Pat Garret.