Drame Movies
American Mary (2012)

American Mary (2012)

American Mary (2012)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia ndjek studenten e mjekësisë, Meri Meison, ndërsa ajo mbetet trokë dhe humbet çdo interesë ndaj botës së kirurgjisë që dikur e adhuronte. Joshja e parave të lehta e çon…

Rustom (2016)

Rustom (2016)

Rustom (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në vitin 1959, një oficer marinas i dekoruar akuzohet për vrasjen e dashnorit të gruas së tij.

Zoom (2015)

Zoom (2015)

Zoom (2015)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një ndërlidhje shume dimensionale mes nje artisteje librash vizatimorë, një shkrimtareje dhe një regjisori filmash. Secili jeton në një realitet të veçuar por tregojnë një histori për njërin prej tyre.

Wazir (2016)

Wazir (2016)

Wazir (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një terrorist i vret vajzën një oficeri policie në një shkëmbim zjarri në Dehli. Pas kësaj ngjarje në jetën e oficerit hyn një i moshuar të cilit gjithashtu i është…

Unbroken (2014)

Unbroken (2014)

Unbroken (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

‘Unbroken’’ tregon historinë inspiruerse të jetës së një garuesi olimpik dhe heroit të luftës së Dytë Botërore, Luis Zamperini.

Genre: Biografi, Drame, Sport
The Wrestler (2008)

The Wrestler (2008)

The Wrestler (2008)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një keçist profesionist i dalë nga moda, del në pension. Por ai kupton se jeta e tij jashtë ringut është një betejë.

Genre: Drame, Sport
The Gambler (2014)

The Gambler (2014)

The Gambler (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Xhim Benet i pëlqen të marrë përsipër rreziqe të mëdha. Ai është profesor anglishteje dhe gjithashtu një kumarxhi i niveleve të larta. Benet i vë bast të gjitha kur ai…

Genre: Drame, Krim, Thriller
The Best of Me (2014)

The Best of Me (2014)

The Best of Me (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Donson dhe Amanda, dy ish -të dashuruar në kohën e gjimnazit ri-gjejnë njëri- tjetrin pas 20 vitesh në qytetin e tyre të vogël, gjatë funeralit të një mikut të tyre…

Genre: Drame, Romance
Teraa Surroor (2016)

Teraa Surroor (2016)

Teraa Surroor (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Tara Uadia (Farah Karimaee), një këngëtare dhe e dashura e një banditi, Ragu (Himesh Reshammiya), shkon në Dublin pasi e fton një mik që ka në Facebook, por që kjo…

Soar Into the Sun (2012)

Soar Into the Sun (2012)

Soar Into the Sun (2012)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pasi kryen së një marifet të rrezikshme gjatë një shfaqje ajrore, pilot i Forcave Ajrore të Koresë së Jugut, Tae-hun përjashtohet nga Shqiponjat e Zeza dhe transferohet në një njësi…

Savages (2012)

Savages (2012)

Savages (2012)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Beni dhe Çoni janë dy miq të pandarë që fëmijë, ata kanë krijuar një biznes mjaft të mirë me kultivimin e mariuhanës, ata ndajnë sëbashku dhe dashurojnë të njëjtën vajzë,…

Genre: Drame, Krim, Thriller
Rurouni Kenshin: The Legend Ends (2014)

Rurouni Kenshin: The Legend Ends (2014)

Rurouni Kenshin: The Legend Ends (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Shishio kërcënon qeverinë e Meiji dhe Japoninë me anijen e tij të hekurt. Në mënyrë që ta ndalojë atë, Kenshini mëson nga mjeshtri i tij teknikën finale të luftimit….

Pulp Fiction (1994)

Pulp Fiction (1994)

Pulp Fiction (1994)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pumpkin e Honey Bunny vendosin të grabisin tavolinën në të cilën po hanin. Vinsent e Jules janë dy gangësterë që duhet të kryjnë një punë. Vinsent është i shqetësuar sepse…

Now Is Good (2012)

Now Is Good (2012)

Now Is Good (2012)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një vajzë që po vdiste nga leukemia bën një listë të gjërave që do të donte t’i bënte para se të vdiste. Në fillim të asaj liste ishte dhe humbja…

Last Days in the Desert (2015)

Last Days in the Desert (2015)

Last Days in the Desert (2015)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një kapitull i imagjinuar prej 40 ditëve të agjërimit dhe lutjes së Jezusit në shkretëtirë. Në rrugën e tij jashtë vendit të shkretë, Jezusi lufton me Djallin mbi fatin e…

Juice (1992)

Juice (1992)

Juice (1992)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Katër adoleshentë nga qendra e qytetit e shohin veten në ndjekje të pushtetit dhe lumturisë, të cilat ata i referohen si ‘Juice’.

Genre: Aksion, Drame, Krim
Jane Got a Gun (2016)

Jane Got a Gun (2016)

Jane Got a Gun (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një grua i kërkon ish të dashurit të saj për ndihmë në mënyrë që të shpëtojë burrin e saj kriminel nga një bandë që kërkon ta vrasë.

Italian Race (2016) aka Veloce come il Vento

Italian Race (2016) aka Veloce come il Vento

Italian Race (2016) aka Veloce come il Vento
IMDb: N/A
N/A
N/A

Xhulia është një pilote e garave GT. Kur babai i saj ndërron jetë, çdo gjë në jetën e saj merr një drejtim tjetë. E vetmja shpresë për të është vëllai…

Inherent Vice (2014)

Inherent Vice (2014)

Inherent Vice (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Gjatë viteve 60-70, Lerri Sportelo, merr një të dhënë nga e dashura e tij mbi një komplot për rrëmbimin e një pasaniku.

I Origins (2014)

I Origins (2014)

I Origins (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një biolog molekular dhe partnerja e tij e laboratorit zbulojnë fakte që mund të ndryshojnë rrënjësisht shoqërinë në mënyrën se si ne e njohim.

Friday (1995)

Friday (1995)

Friday (1995)
IMDb: N/A
N/A
N/A

(E Premte): Dy shokë, Smoki dhe Kreg pijnë të gjithë barin e një furnizuesi droge dhe përpiqen të gjejnë 200 dollarët që i kanë borxh furnizuesit deri në orën 10…

Death Note: L Change the World (2008)

Death Note: L Change the World (2008)

Death Note: L Change the World (2008)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një vazhdim i tregimit të trilerit të famshëm japonez. Këtë herë përqendrohet te karakteri “L”.

Clown (2014)

Clown (2014)

Clown (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një baba i dashur gjen rastësisht një kostum klouni dhe e vesh atë për festën e ditëlindjes së djalit të tij,  vetëm ky kostum është pjesë e një mallkim të…

A Conspiracy of Faith (2016)

A Conspiracy of Faith (2016)

A Conspiracy of Faith (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

“Konspiracion Besimi” : Një letër e vjetër që ka udhëtuar përtej oqeanit shumë kohë më parë, gjendet në Jutland. Letra është e vështirë të deshifrohet, por kur hetuesi danez nga…