Hindi Movies
Rustom (2016)

Rustom (2016)

Rustom (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Në vitin 1959, një oficer marinas i dekoruar akuzohet për vrasjen e dashnorit të gruas së tij.

Wazir (2016)

Wazir (2016)

Wazir (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një terrorist i vret vajzën një oficeri policie në një shkëmbim zjarri në Dehli. Pas kësaj ngjarje në jetën e oficerit hyn një i moshuar të cilit gjithashtu i është…

Teraa Surroor (2016)

Teraa Surroor (2016)

Teraa Surroor (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Tara Uadia (Farah Karimaee), një këngëtare dhe e dashura e një banditi, Ragu (Himesh Reshammiya), shkon në Dublin pasi e fton një mik që ka në Facebook, por që kjo…

Saala Khadoos (2016)

Saala Khadoos (2016)

Saala Khadoos (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Historia e një ish-boksieri që heq dorë nga boksi për shkak të grindjeve me autoritetet mbi politikën themelore, por bëhet trajneri i një tregtareje peshqish për të arritur ëndrrën e…

7 Hours to Go (2016)

7 Hours to Go (2016)

7 Hours to Go (2016)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Arjuni do të shkojë për të takuar të fejuarën e tij në Gjykatën e Lartë, por e fejuara e tij do të vritet atje. Ai do të marrë peng 7…

Heropanti (2014)

Heropanti (2014)

Heropanti (2014)
IMDb: N/A
N/A
N/A

Nga e kaluar e Indisë së sotme, ne epokën e konfliktit midis modernizimit dhe traditave të vjetra vjen një histori dashurie e lidhur me një fat të pamundur. Kjo është…

Genre: Aksion, Hindi, Romance
Chaman Bahar

Chaman Bahar

Chaman Bahar
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një djalë i një qyteti të vogël bie në dashuri me një nxënëse shkolle që jeton përballë dyqanit të tij. Ai përjeton dashuri, xhelozi dhe tradhëti pa e takuar atë…

Love Mocktail

Love Mocktail

Love Mocktail
IMDb: N/A
N/A
N/A

Pasi shpëton një grua, Adi kujton jetën e tij të dashurisë dhe i tregon asaj për të gjitha goditjet në zemër që kaloi në përpjekje për të gjetur dashurinë e…

Genre: Drame, Hindi, Romance
Tanhaji: The Unsung Warrior

Tanhaji: The Unsung Warrior

Tanhaji: The Unsung Warrior
IMDb: N/A
N/A
N/A

Tanhaji Malusare, drejtuesi i ushtrisë të Marathas, udhëheq misionin për pushtimin e fortesës Kondhana e cila mbrohet nga ushtria e Udaybhan Rathod.

Chak De! India

Chak De! India

Chak De! India
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kabir Khan është trajneri i Ekipit Kombëtar të Hokejit Indian të femrave dhe ëndrra e tij është të bëjë që ekipi i vajzave të fitojë kupën e botës kundër të…

Yeh Saali Aashiqui

Yeh Saali Aashiqui

Yeh Saali Aashiqui
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kur Sahili takoi Mitteen në shkollën e menaxhimit të hoteleve, ishte për të dy dashuri me shikim të parë. Dashuria e tyre ishte gjithçka: perfekte dhe pa asnjë difekt. Por…

Panga

Panga

Panga
IMDb: N/A
N/A
N/A

Panga frymëzohet nga jeta reale e nje sportisteje “Kabadie”, e cila ke qenë ylli i skuadrës kombëtare Indiane në këtë sport. Rrugëtimi kalon përmes triumfit, luftës dhe tejkalimit të stereotipeve….

Good Newwz

Good Newwz

Good Newwz
IMDb: N/A
N/A
N/A

Dy çifte me të njëjtin mbiemër vendosin t’i nënshtrohen fekondimit in vitro dhe presin fëmijët e tyre të ardhshëm. Problemet nisin pasi zbulojnë se spermat e secilit çift janë ngatërruar…

Virus

Virus

Virus
IMDb: N/A
N/A
N/A

Filmi bazohet në ngjarjet e vërteta gjatë shpërthimit të virusit Nipah në Kerala, në vitin 2018. Ngjarjet ndjekin fazat e ndryshme të epidemisë, që nga identifikimi e deri në çrrënjosjen…

Mere Pyare Prime Minister

Mere Pyare Prime Minister

Mere Pyare Prime Minister
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një histori për 4 fëmijë që jetojnë në një lagje të varfër të Mumbait të Indi. Kanu, 8 vjeç, i shkruan një letër Kryeministrit pas një incidenti dramatik që i…

Lucifer

Lucifer

Lucifer
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një politikan i fuqishëm, i cili drejtonte “vendin e vetë Zotit”, vdes dhe shumë hajdutë të maskuar si politikanë marrin pushtetin. Kur lindin pyetje mbi zëvendësimin e “Zotit”, vetëm një…

Badla

Badla

Badla
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një sipërmarrëse e re dhe e zonja e gjen veten të mbyllur në një dhomë hoteli me kufomën e të dashurit të saj brenda. Punëson një avokat të famshëm për…

Dassehra

Dassehra

Dassehra
IMDb: N/A
N/A
N/A

Kjo është historia e një polici të ndershëm i cili është i rrethuar nga rrethana të pafavorshme. Është një film emocionues i drejtuar nga krimi dhe politika. Filmi sillet rreth…

Satyameva Jayate

Satyameva Jayate

Satyameva Jayate
IMDb: N/A
N/A
N/A

Detektiv Shivanshit i është ngarkuar detyra të kapë Virin, njeriun që fshihet pas vrasjeve të policëve në qytet. Eventualisht, të dy kanë një armik të përbashkët por i ndan diçka…

Hichki

Hichki

Hichki
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një film i kinematografisë së re indiane, prodhim i denjë për Hollivud. Pas shumë intervistave dhe refuzimeve, një grua që vuan nga sindroma e turetit, punësohet si mësuese në një…

Bhoomi

Bhoomi

Bhoomi
IMDb: N/A
N/A
N/A

Një baba i vetëm përballet me padrejtësitë kur vajza e tij dhunohet dhe fajtorët shpallen të pafajshëm.

Love Aaj Kal

Love Aaj Kal

Love Aaj Kal
IMDb: N/A
N/A
N/A

Dy individë të ndryshëm në rrugëtimin e dashurisë, humbjes dhe jetës.